?

Log in

No account? Create an account
Фонатєги вишивають - Діогенів піфос [entries|archive|friends|userinfo]
diogenis

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Фонатєги вишивають [Nov. 16th, 2008|11:12 pm]
diogenis
[Tags|, , , , , ]

Раз я вже взявся писати про довбойобів, ніззя не згадати недавній невдалий флешмоб, себто колективний срач в каментах. Отже, "давным-давно — кажется, в прошлую пятницу" © Падал прошлогодний снег, а точніше в останню середу розмістила якась женщина sve_potter в комуні ua_mova прохання знайти пристойного пііта для видання християнської віршованої Абетки для найменших діток (так і написано: "Абетка" у ней із заголовної пишеться). Це прохання породило у юзера deniko76 підступний план зриву лулзів, і він перепостив просьбу страждущей в комуну ua_antireligion.

Подальші події показали, що в комуні творчєських лічностєй фактично нима, бо знайшлося лише два ідіоти, які поперлися в оригінальний пост рифмопльотствувати. Це були atejist і ваш покірний слуга. Нарифмопльотствували ми всього три вірші на двох (як справжні українці); я спершу хотів написати більше, але потім забив: все одно потруть. Потерли. Звичайно, в очікуванні такого повороту подій шедеври були здубльовані в ua_antireligion. Щоб туди не ходити, дублюю ще раз тут.

I.
atejist:
Ослик - він для того, щоб на нім
заїжджав Ісус в Єрусалім.
Справа з ним, як бачите, проста:
хто осел - возитиме Христа!

II.
diogenis:
Причаститись — божа справа:
Сам Ісус — смачная страва;
Його тіло ми з'їмо,
Його кров'ю зап'ємо.

Цьому він учив нас сам,
Тож Ісусика — гам-гам.

III.
diogenis:
Якщо з золота тварина —
То не божеє створіння,
То язичники гидкі
Всі зібрались залюбки.

Бога не змогли любити,
Тому треба їх убити.
Сам Мойсей ще так чинив
І нащадкам заповів.

Присвятіть — сказав він — руки
Господеві для науки,
До язичників ідіть
І усіх їх винищіть.

Всі Мойсея слухаєм,
Заповідь виконуєм.Подвєдьом ітогі.
* Чому потерли перший вірш, зрозуміло. Бо це сатира, при чому знущальна.
* Третій вірш вже не має ні ознак сатири, ані пересмикувань. Просто віршована переповідь — при чому спеціально для ідіотів, які Біблію не читали, дано посилання на уривок, який переказано. Все, що є авторського у вірші — це твердження про необхідність взяти таку поведінку за норму. Що жодному христанутому не сподобається, як не міг би сподобатися жодному сучасному комуняці віршик про те, як товариш Якір палив у топках паровозів офіцерів. Бо це надто серйозний злочин, щоб його можна було виправдати. Його можна тільки приховати. В даному випадку — лише витиранням комента. Тому це витирання є явною ознакою того, що фонатєг-мудило детектед.
* Але поясніть мені, будь ласка, чому витерли другий вірш?

Адже в ньому немає нічого, окрім точного переказу смислу основного таїнства християнської релігії! Християни, за власною догматикою, — людожери і упирі, і відкрито в цьому зізнаються. Вони кожного дня на літургії, в третій її частині — літургії вірних — розрізають на шматки і з'їдають конкретну людину на Ім'я Ісус, м'ясо якої, за розумінням християнства, приховується під виглядом хліба (щоб легше їсти було). Після цього вони запивають шматочок людського м'яса (в їхніх уявленнях) кров'ю цієї ж людини (кров приховується під видом вина). Кожен, хто не вірить в те, що їсть на причасті людське м'ясо і п'є людську кров, християнином не є за означенням. Таку людину просто не катехізують. Можете спитати у будь-якого батюшки. Або погуглити (див., напр., лінк вище), оскільки це написано на достатній кількості сайтів, як православних і католицьких, так і протестантських (деякі протестанти вірять, що займаються канібалізмом і упирством чисто символічно, тобто хліб і вино не перетворюються в останній момент на людське м'ясо і кров — але такі не всі протестанти: скажімо, лютеранська точка зору цілком канонічна). Якби доглядач ua_mova не був, окрім фанатика, ще й невігласом, то він би знав, що канібалізм прямо проповідувався Христом, про що в Євангеліях написано неодноразово (і навіть відзначено, що ці проповіді відштовхнули багатьох можливих послідовників).

Звідси цікаве спостереження. 1. Без сумніву, людина без прохристиянського фанатизму в голові тупо терти коменти не стала б. 2. Освічена людина також знала б про те, що причастя — це людожерство. З цих двох положень маємо, що існують такі феєричні фанатики, які забороняють поширення положень доктрини, фанатиками якої є, оскільки думають, що такого в доктрині не сказано, і, взагалі, вважають, що сказане компроментує доктрину.


Простіше кажучи, є фанатики деякої доктрини Х, які її (а) абсолютно не знають і (б) насправді з нею абсолютно не згодні, але при цьому (с) готові боротися з кожним, хто доктрину не підтримує. Світ повен феєричних ідіотів, і нема на те ради.

P.S. А ua_antireligion — УГ: віршики там нікому складати. Такий флешмоб не підтримали...
LinkReply

Comments:
(Deleted comment)
[User Picture]From: diogenis
2008-11-17 10:35 pm (UTC)
Чаво? Он-лайн перекладачі осмислено це не перекладають.
(Reply) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: diogenis
2008-11-20 02:28 am (UTC)
Біблеїстика непотрібна.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: atejist
2008-11-17 12:21 pm (UTC)
Просто зовсім мало народу останнім часом антирелігійну спільноту читає. А irengloria взагалі свій ЖЖ видалила... :(

Дяка за аналіз )))) і за віршик про причастя, то є істинний шедевр! Не знаю, чи розказуватиму його діткам на ніч, але дорослим при нагоді - обов'язково!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: diogenis
2008-11-17 10:38 pm (UTC)
Ага, згоден, вдало вийшло. Дорослим обов'язково треба його читати, але з відповідними цитатами з Євангелій. Тільки мені ліньки все це вишукувати. Але треба, бо істерична реакція з криками "не може там такого бути написано!" цілком прогнозована.
(Reply) (Parent) (Thread)
(Deleted comment)
[User Picture]From: diogenis
2011-10-05 12:53 am (UTC)
було колись не ліньки
(Reply) (Parent) (Thread)